6 Kasım 2009 Cuma

ADALAR POSTASI-2336: adalarımız için naçizane uyarım...

Thomas Allom, İstanbul Prens Adaları.
R. Walsh, 'Constantinople...', Londra 1839.


* * *

ADALAR'da TARİHTE O GÜN:

17 Kasım 1896 Salı günlü Büyükada'da manavlık yapan Abdullah'a verilip Margliç kazasının Garikohor karyesinden Adem Bayram'ın elinde çıkan kalb Mecidiye ve kalb Mısır sikkesinin Meskukat İdaresi'nce incelendigi bu gibi paraların tedavülüne engel olunmasına dair...* * *

ADALAR'da BİR GÜN:

Kınalıada, 2/11/2009 10:14


* * *

ADALAR'da HAVA DURUMU:

6 Kasım 2009 Cuma günü
Büyükada'da HAVA DURUMU*
parçalı bulutlu
11-21ºC
% 59-84 nem
GB 16km/sa

Gündoğuşu 06:39 ... Günbatışı 16:55

* http://www.dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?m=BUYUKADA uyarinca


* * *

Cicely Mary Barker, The Plane Tree Fairy.


* * *

ADALAR POSTASI'nın 2336. sayısında neler var şöyle bir bakalım:1- Celâl Karaca: "CHP tüm gücüyle Adalar belediyesini maddi olarak desteklesin ve diğer belediyelere örnek olsun. Hiç mi akıllarına gelmiyor? CHP bol keseden atıp tutmasın artık... Vapur mu gerek, çevre düzenlenmesi mi gerekiyor, tüm ihtiyaçlarını çıkartın Adalar'ın ve CHP olarak KARŞILAYIN... Sonunda biz böyle yaparız arkadaş diyebilirsiniz..."


2- Deniz Tüfekçi: "Senin asıl işlevin kâr etmeye mi odaklanmak yoksa kamu hizmetini mi yapmak, benim asıl sorum bu. Şu rezilleri halkın önüne çıkartmaya zorlayacak siyasi önderlik nerede? Bilen, bulan var mı?..."


3- Şirin Kahraman: "Bu kamuoyu araştırması kime yapılmış acaba yaz kış ada da oturmak zorunda olanlara soruldu mu?"


4- SoL: "Adalar’da “Vapurumu Vermiyorum!” kampanyası..."


5- cnnTürk: "İDO'nun kararı Adalıları kızdırdı..."


6- Ugo Antonio Corintio: "Ada'nın çirkinleri..."


7- Barış için Müzik: "Deutsche Bank Urban Age Ödülü’nün İstanbul finalistleri açıklandı. 2007’de Mumbai ve 2008’de Sao Paulo’nun ardından bu yıl İstanbul’da düzenlenen Ödül’e İstanbul metropoliten sınırları içinde uygulamaya konmuş 87 proje başvurdu..."  


8- Rezan Peya Gökçen: "Adalar'dan bir grubun Allianoi'ü ziyaret etmek istediğini ADALAR POSTASI'nda okuduğumdan..."


9- "Adalar'a 'mopur' değil 'vapur' istiyoruz!" kampanyasına 5 Kasım 2009 Çarşamba günü 19:09 itibariyle toplanan 1149 imza...


ADALAR POSTASI'nın 2336. sayısında:
http://adalar-postasi-guncel.blogspot.com/2009/11/5-2235.html

)O(* * *

BİR de BALIK:
.........................................................1

From: CELÂL KARACA
Subject: CHP genel Merkezine...
Date: November 5, 2009 5:35:05 PM EET
To: adalar.postasi@gmail.com


Sayın CHP Genel Merkezi'ne Adalarımız için naçizane uyarım...
 
Özellikle Adalar CHP ve içinde yer alanlara seslenmek istiyorum. 
 
AKP oy alamadığı Adaları cezalandırıyor. Bunu herkes biliyor. Sanırım sizler de biliyor veya anlıyorsunuz. CHP olarak kaç tane belde "İstanbul gibi dünyanın en ÖNEMLİ bir yerinde" seçim kazanmış ve bunların önemini anlayanlara duyurmak istiyorum.

CHP tüm gücüyle Adalar belediyesini maddi olarak desteklesin ve diğer belediyelere örnek olsun. Hiç mi akıllarına gelmiyor. CHP bol keseden atıp tutmasın artık... Vapur mu gerek, çevre düzenlenmesi mi gerekiyor, tüm ihtiyaçlarını çıkartırın Adalar'ın ve CHP olarak KARŞILAYIN... Sonunda biz böyle yaparız arkadaş diyebilirsiniz...

"Bu hayal mi acaba yazdıklarım ben de inanarak yazmadım ama belki demek içimden geldi."
 
Bizler motorlarda korkulu saatler çekeceğiz, AKP'nin gönlü olacak da İDO acıyacak da başımıza bir bela gelmeden vapur verilirse şaşarım... Baktılar baskılar artıyor o zaman vapur verir insanlara faydası olmayacak saatleri uygular yine de bakın boş gidip geliyoruz diye reklamını yapar. Helâl olsun. Gücümü kabul et demenin en doğru mantığını uyguluyorlarsa o eli öpmek gerek...
 
İşin özeti, tüm CHP Genel Merkez'e duyurulur. Böyle bir Belediye'yi kazandınız... Kaybetmek için neden engel olmuyor ve yardım yaparak tüm Türkiye’ye göstermeniz için bir fırsatı tepiyorsunuz.... Diyebilirsiniz ki diğer belediyelere de yardım yapmamız gerek… Sizin siyasi anlayışınıza yön veremeyiz. Sadece bizler diyet ödemek istemiyoruz…
 
Bundan sonraki imza kampanyasının sizin için olması mı gerek?
 
Hadi bundan sonrasını siz çözün...
 
Celâl Karaca
.........................................................2

From: DENİZ TÜFEKÇİ
Subject: Re: ADALAR POSTASI-2335: luferlerden, istavritlerden yanit var mi?
Date: November 5, 2009 5:36:53 PM EET
To: adalar.postasi.1@gmail.com


Adalılara duyurulur;
İDO hepimize yanlış bilgi veriyor.
Zarar ettiği için vapur yerine motor kiralıyor —hattı kiraya veriyor, her ne ise—
Bir işletmenin asıl masrafı sabit masraflarıdır. Yani personel, su, elektrik, bakım, onarım, vs. yani sabit işletme giderleri; geri kalan ise operasyonel giderlerdir, nedir bunlar: yakıt masrafı filan. İşin özünü yazmak gerekirse, sefer olsa da olmasa da iskele memurlarının parasını ödüyorlar, gemilerin sabit masraflarını ödüyorlar, kendi maaşlarını alıyorlar. İşleri motorlara devrettiklerinde de ödüyorlar, kendi araçlarıyla yaptıklarında da ödüyorlar. Peki değişen ne? Mazot parası. Peki mazot parası mı masrafları karşılamıyor???
Gel bunu külahıma anlat derler ya gel bunu Adalılar'a anlat, getir operasyonel masraflarını, topla masraflarını, böl yolcu sayısına bul kişi başı maliyetini.
Zarar etmez ya, hadi etti diyelim.
''Senin asıl işlevin kâr etmeye mi odaklanmak yoksa kamu hizmetini mi yapmak,'' benim asıl sorum bu.
Şu rezilleri halkın önüne çıkartmaya zorlayacak siyasi önderlik nerede? Bilen, bulan var mı?
Deniz Tüfekçi
.........................................................3

From: ŞİRİN KAHRAMAN
Subject: Fw: İDO Bilgi
Date: November 5, 2009 5:40:45 PM EET
To: adalar.postasi@gmail.com


MERHABA
Sizlerle paylamak istedim, İDO yetkililerinin bana göndermiş oldukları cevap
 
"İDO, diğer hatlarda olduğu gibi Adalar hattında da öncelikle bir kamuoyu araştırması ile yolcu beklentilerini ölçümlemiştir. Bu saha araştırmalarında, Ada yolcuları yüzde 76 gibi yüksek bir oranla, ‘seferlerin arttırılarak vapur yerine yolcu motorlarıyla sefer yapmayı tercih eder misiniz?’ sorusuna olumlu yanıt vermiştir."
 
denmiş, bu kamuoyu araştırması kime yapılmış acaba yaz kış ada da oturmak zorunda olanlara soruldu mu?
 .........................................................4

SoL, 25.10.2009 - 07:30

http://haber.sol.org.tr/kent-gundemleri/adalar-da-vapurumu-vermiyorum-kampanyasi-haberi-19670


Adalar’da “Vapurumu Vermiyorum!” kampanyası

Adalılar vapurlarını geri istiyor...

İDO'nun Adalar-Bostancı vapurlarının yerine deniz motorlarını koymasını protesto için Adalar’da yürütülen kampanya hakkında bugün bir basın açıklaması yapılacak.

İDO’nun, kış tarifesine geçilmesiyle birlikte, Adalar-Bostancı seferleri yapan vapurları azaltarak yerine deniz motorlarını koymasını protesto amacıyla kampanya yürütmek üzere kurulan Adalar-Bostancı Vapurumu Geri Vermiyorum Platformu, bugün saat 12:30’da, Büyükada İskele Meydanı’nda bir basın toplantısı yapacak.

Daha önce Kınalıada, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada’da konuyu halka anlatmak ve kampanyaya destek vermelerini sağlamak amacıyla toplantılar düzenleyen Platform, İDO’nun bu uygulamasına karşı, kışlık nüfusu 14 bin olan Adalar’da 10 bin protesto imzası topladı.

Adalar muhtarlıkları, belediye yöneticileri, sivil toplum ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşların katılımıyla oluşturulan Platform, bir bildiri yayınlayarak, vatandaşları ve medyayı bu bilgilendirme toplantısına katılmaya, destek vermeye çağırdı.

Platform’un açıklamasında, “Yalnızca İstanbul’un değil, Türkiye’nin hatta dünyanın eşsiz kültürel varlıklarından Adalar bugünlerde yeni bir sorunla karşı karşıya” denildi. İDO'nun, kış aylarında vapur seferlerinin yeterince kârlı olmadığı gerekçesiyle ulaşımı Mavi Marmara Yolcu Motorları’na ihale etmesi eleştirilerek, zorlu hava koşullarında tek ulaşım seçeneğinin motorlar olmasının engelliler, yaşlılar, küçük öğrenciler başta olmak üzere tüm ada halkını huzursuz ettiğine dikkat çekildi.

“Üstelik bu uygulamayla ilgili önceden halka hiçbir bilgi verilmemiş, motorların hangi saatlerde çalışacağı bile yeni kış tarifesinde yer almamıştır" denilen açıklamada, bu haksız uygulamaya karşı toplanan imza ve dilekçelerle, İDO ve Büyükşehir Belediyesi’nden, vapurların yeniden sefere konulmasının talep edileceği bildirildi.
.........................................................5

cnnTürk, 25.10.2009 19:21:18


http://www.cnnturk.com/2009/turkiye/10/25/idonun.karari.adalilari.kizdirdi/549189.0/index.html


İDO'nun kararı Adalıları kızdırdı

İDO, şehir hatları işletmesinin kış tarifesinde Bostancı-Adalar güzergahındaki vapur seferlerini azalttı. Yerine özel sektöre ait bazı motorlu servisler konuldu. İDO yetkilileri değişen bir şeyin olmayacağını söylese de Adalılar bu durumdan çok şikayetçi.

İstanbul Deniz Otobüsü  yetkilileri kış aylarında Bostancı'dan Adalar'a gerçekleştirilen vapur seferlerinin karlı olmaması sebebiyle ulaşımı özel bir sektöre ihale etti.

Günde yaklaşık 1200 sefer yapan Türkiye Denizcilik İşletmeleri ise günde ortalama 15 yolcu kapasitesi olan bir iskeleye gemiyi bağlamanın, öbür iskelelerde bekleyenlere haksızlık olduğunu düşünüyor.

Adalılar ise bu durumdan şikayetçi. Özellikle kış aylarında çok zorluk çekeceklerini ve İDO'nun uygulamalarının engelliler ve yaşlılar başta olmak üzere herkesi tedirgin ettiğini söylüyor.

İDO'nun kararını protesto eden, 'Adalar-Bostancı Vapurumu Vermiyorum Platformu' üyeleri vapur seferlerinin yeniden başlatılması için 10 bini aşkın imza topladı. 

Büyükada'da düzenlenen ve Adalıların da katıldığı basın açıklamsının ardından üzerinde  'Adalar-Bostancı Vapurumuzu Vermiyoruz' yazılı vapur fotoğrafı bulunan siyah çelenk denize bırakıldı.

Yapılan açıklamada sefere konulan motorlar ile vapurların standartlarının eş değer olmadığı belirtildi.

Uygulama ile ilgili halka önceden hiçbir bilgi verilmediğini, savunan Adalar-Bostancı Vapurumu Vermiyorum Platformu' üyeleri motorların hangi saatlerde çalışacağının da yeni kış tarifesinde yer almadığını öne sürdüler.
.........................................................6

From: UGO ANTONİO CORİNTİO
Subject: E-posta gönderiliyor: P1130785, P1130786, P1130787, P1130794, P1130795, P1130797
Date: October 26, 2009 11:46:34 AM EET
To: adalar.postasi@gmail.com


ADA'nın "ÇİRKİNLERİ"...IKI AY EVVEL BIR DERGIDE SOYLE YAZIYORDU:
"BUYUKADA NIYE BIR CAPRI GIBI OLMASIN"?....

[BÜYÜKADA CAPRİ GİBİ DEĞİL BÜYÜKADA GİBİ OLSUN! )O( ]

YORUM YOK!!

IYI HAFTALAR VE IYI CALISMALARI DILEGIMLE,

Ugo Antonio Corintio
.........................................................6

http://www.sosyalhaber.com/siyaset/27-10-2009/‘adalara-tekne-karari-cok-dogru.html

Sosyal Haber, 27 Ekim 2009
Başak Günsever

‘Adalar’a tekne kararı çok doğru’


Bostancı-Adalar hattına yeni tarifede eklenen tekneleri İDO böyle savundu.İDO’nun yeni kış sezonunda Adalar hattı vapur seferlerinde yaptığı değişikliğe gelen tepkileri İDO Basın Müşaviri Tolga Uyar yanıtladı.

Kamuoyundan gelen tepkiler ve ‘Adalar-Bostancı Vapurumu Vermiyorum Platformu’nun kış tarifesine eklenen motorların yerine tekrar eski vapurların seferlere konulması için başlattığı imza kampanyası üzerine aradığımız İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret A.Ş (İDO) Basın Müşaviri Tolga Uyar, Gerçek Gündem’e konuyla ilgili şunları söyledi: “Öncelikle Adalar’a yapılan seferlerde vapurların kalktığı, yerine motor konulduğu gibi bir yanlış bilgi var ortada. Öyle bir şey yok. Vapurlar çalışıyor hala. Bir motor, bir vapur olarak çıkıyorlar sefere.”.

“7 BUÇUK MİLYAR ZARAR İÇİN OLAĞAN BİR KARAR”

Sefere konan teknelerin seyir yapmakla ilgili belgelerinin vapurlarla aynı yeterlilikte olduğunu söyleyen Uyar, tepkilerin normal olduğunu ama fazla olduğunu belirttiği konuşmasında; “Bostancı - Adalar hattı için Mavi Marmara Kooperatifi’nden kiralanan bu tekneler, bilinen, eski motorlardan değil. Donanımları, personeli çok güzel. Maliyeti de yarı yarıya daha düşük. Vapurlar kaldırılıyormuş gibi bir fırtına koptu. Vapurla ada, etle tırnak gibidir. Ama bu kurum 7 buçuk milyar zarar ediyorsa böyle bir kararın doğruluğu tartışılmaz.” diye konuştu.

Teknelere gelen eleştirilerin gerekçelerinin olmadığını savunan Uyar, “Güvenli değil diyorlar. Ben de güvenli tekneler bunlar diyorum. Bütün dünyada uygulanan denizcilik kurallarına uygun, güvenliği had safhada tekneler. Özürlüler için kullanılamaz diyorlar. Özürlüler için sadece yenilenen Şehir Hatları vapurları uygundur zaten. Ama personelimiz böyle durumlarda zaten yardımcı oluyorlar.” dedi.

Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu’nun da bu karardan memnun olduğunu dile getiren Uyar, Farsakoğlu’nun bunun bir toplu ulaşım çalışması olduğunu söylediğini iletti ve tepkiler yükselse de bu karara devam edecek misiniz sorumuza, “Evet, çok doğru bir karar bu.” yanıtını verdi.
.........................................................7

From: BARIŞ İÇİN MÜZİK
Subject: Urban Age Award
Date: November 2, 2009 5:45:33 PM EET
To: adalar.postasi@gmail.com


Deutsche Bank Urban Age Ödülü’nün İstanbul finalistleri açıklandı. 2007’de Mumbai ve 2008’de Sao Paulo’nun ardından bu yıl İstanbul’da düzenlenen Ödül’e İstanbul metropoliten sınırları içinde uygulamaya konmuş 87 proje başvurdu.
 
BARIŞ İÇİN MÜZİK finale kalan beş projeden biri oldu.
 
Daha fazla bilgi için : http://urbanageawardistanbul.wordpress.com/
 
 
www.barisicinmuzik.org         bilgi@barisicinmuzik.org
  .........................................................8

  From: REZAN PEYA GÖKÇEN
Subject: Fw: [allianoi_team] ÖNEMLİ DUYURU- Allianoi-Dava Hk.
Date: November 3, 2009 1:31:31 PM EET
To: adalar.postasi@gmail.com


Sevgili Çiğdem Hn.
Aşağıda Allianoi'ü sular altında boğmaktan kurtarmak üzere açılacak yeni dava hakkında sayın sözcü Alime Mitap'ın gönderdiği en son bazı bilgiler var. Arkeoloji eğitimi de aldığınıza göre ve Adalar'dan bir grubun Allianoi'ü ziyaret etmek istediğini ADALAR POSTASI'nda okuduğumdan iletiyi size çevirmek cesaretini gösteriyorum. 
Bir Koruma Kurulu düşünün ki, antik ve son derece önemli, görkemli bir SİT alanı-sağlık merkezini yok etme kararı alsın! Bu kadar büyük yanlışlık, benim ne koruma düşünceme ne arkeoloji hayalime hiç uymuyor!
Samimiyetle,
Rezan Peya Gökçen  

...

From: alime mitap
Subject: [allianoi_team] ÖNEMLİ DUYURU- Allianoi-Dava Hk.
To: allianoi_team@yahoogroups.com, egecep@yahoogroups.com, suyuariyoruz@yahoogroups.com
Date: Tuesday, November 3, 2009, 1:05 AM


Sevgili Dostlar,

Bilindigi gibi, Allianoi'yi mille kapatıp sular altında bırakmayı öneren 25.09.2009 Tarihli Koruma Kurulu Kararı'nın iptali için dava açma hazırlıgı içindeyiz. Davacı olmak istediklerini (bugüne degin) bildirmiş olan kişi ve kuruluşların listesi, bu sayfanın en alt bölümünde yer almakta. Bugün de bazı bildirimler gelecek. iletiler geldikce liste guncellenmekte. Gruplarda bir mesaj kirliligi ve karmaşası olmaması için, d avacılar listesinin guncellemesini şu linkte yapmaktayız. (Sık sık guncelledigimiz bilgileri ve duyuruları  burada görebilirsiniz) :   ( http://www.alimemit ap.com/haberdeta y.aspx?id= 71)

Asagida, ilk davada davacı olmus kişi  ve kurumların isimleri var. Kendilerine "bu kez gene davacı olmak ister misiniz?", diye sormak geregini duyduk. (Sarı renkle vurgulamis oldugumuz isimler,  tekrar davacı olacaklarını bildiren kisi ve kuruluşlara aittir) .Diger kişi ve kuruluşlardan yanıt bekliyoruz.

Selam ve sevgilerimle,

Alime Mitap

...

Kuruluşlar:

Arkeoloji ve Arkeologlar Derneği, Türkiye Ekonomik ve Toplumsal Tarih Vakfı, TMMOB Mimarlar Odası (Davacı olacaklar), İzmir Turist Rehberleri Odası,

Kişiler:

1.)Arif Ali Cangı, 2.)Banu Dalgıç Cangı, 3.)Hilal Küey, 4.)Latif Küey, 5.)Mutlu Çakır, 6.)Ömer Turgut Erlat, 7.)Serkan Cengiz, 8.)Neşve Koylu, 9.)Hafize Çobanoğlu, 10.)Zeki Noyan Özkan, 11.)Ramazan Akaya, 12.)İbrahim Arzuk, 13.)Özlem Yılmaz, 14.)Betül Duran, 15.)Ayşen Erdoğan, 16.)Fazıl Burucu, 17.)Yelda Kullap, 18.)Muharrem Pektaş, 19.)Şule Arslan Hızal, 20.)Hatice İşlekel, 21.)Senih Özay, 22.)M.Ali Koç, 23.)Tuncer Fırat, 24.)Saha İmlan, 25.)Cafer Özkan, 26.)Erguvan Yücel, 27.)Mustafa Ufacık, 28.)Hasan Süzek, 29.)Azra Siray, 30.)Nilgül Alkanat, 31.)Vedat Hanımoğlu, 32.)Zeynep Şişli, 33.)İzzet Yalçın Çetin, 34.)Oya Otyıldız, 35.)Yeşim Tuncel, 36.)Bülent Talay, 37.)İffet Diler, 38.)Burçin Kipman, 39.)Mavisel Yener, 40.)Mehmet Sadık Kırımlı, 41.)Akhan Hilmi Çamurdan, 42.) Bayram Cabiroğlu, 43.) Ergün Karaca, 44.)Songül Ünal, 45.)Esra Kayıkçı, 46.)Bülent Türkmen, 47.)Mehmet Çelik, 48.)Özden Şen, 49.)Erdal Eryılmaz, 50.)Osman Nuri Özgüven, 51.)Ali Uygan, 52.)Ahmet Karataş, 53.) Fikret Turmuş, 54.)Ümit Şahinler, 55.)Hasan Ümit Gökvardar, 56.)Feride Gökvardar, 57.) Alize Gökvardar, 58.)Zübeyde Peker, 59.)Gülay Akalın, 60.)Müzehher Eker, 61.)Canan Işık, 62.)Ernur İnce, 63.)Ayşen Eyibak, 64.)Narime Salkım, 65.)Ebru Çelik  Kaval, 66.) Can Numan Kösten,67.)Gülser İnci Gökmen , 68.)Ali Gökmen , 69.) Üstün Burelle (Reinart), 70.)Gönül Kaya, 71.)Gürel Nişli,    72.) Ali Osman Karababa 73.) Birsel Lemke,

____________ _________ _________ ________

Açılacak Yeni Dava Hk. detaylı BİLGİLENDİRME:

Sevgili Allianoi Dostları,

Allianoi’yi çamura gömmeyi savunan son Kurul Kararı’ nın iptali için açacagımız davada, davacı olacak arkadaslardan ve kurumlardan,“Vekalet” verecek olanlar  için,  

avukat arkadaslarımızı n (Vekalet bilgileri bize (TC Kimlik numaralarıyla birlikte ulasmıs olan arkadaslarımızı n)  isimleri ve bilgileri asagıdadır:   

Av. Hilal Küey

TC Kimlik No: 11318769770  

858 sokak Çakıroğlu İşhanı No:2/606 Konak-İzmir

 
 
Av.Arif Ali Cangı

(İzmir Barosu 4549) - Kemeraltı v.d. 2000022397

T.C.Kimlik No: 47647260534

 858 Sokak No:9/705 Konak/İZMİR

 

 Av.Yelda Kullap

T.C.Kimlik No: 16210321590

Fevzi Çakmak Cd. Türegün işhanı No: 2 / D. 402 Bornova-İZMİR

 

(Önemli Bilgiler: aynı kentte ikamet eden dostlarımız  topluca, birlikte (aynı Noter’de) vekalet verirlerse, masraf  epeyce azalmaktadır. )…

 

Koruma Kurulu kararının iptali  için önümüzdeki günlerde açacagımız davada davacı olacak  kisilerin, dava masrafını karsılamak icin en az  20 TL  yatırmaları gerekmektedir.

Kurumların ise, "dava açıldıktan sonra, dava masrafları belgeleriyle masrafa katılımları  mümkün olabilecektir. Masrafların  karsılanmasından sonra para kalacak olursa, Allianoi’yle ilgili hukuksal sürece İliskin bir kitapçık çıkarılmasında kullanılacaktı r.   

(EGEÇEP Dernegi'nin hesap numarası:  Akbank Konak Subesi  -IZMIR Sube no: 061 - Hesap no: 0129660.

Önemli not: Gönderirken, “ALLIANOI İÇİNDİR”  diye bir açıklama yazmanızda yarar bulunmaktadır - havale ücreti yoktur)…

 

İzmir dısından gönderilecek olan vekaletnameler (olabildigince çabuk) şu adrese postalanabilir:

Alime Mitap-  Gediz Cd. No: 28 - D: 4 Bornova / İZMİR

Tel: 0232 343 25 87

 

İLETİŞİM: 0533 2662064 (Alime Mitap)

____________ _________ _________ ____

 

Allianoi’yle ilgili Koruma kurulu (25.09.2009 tarihli) Kararı’ nın İptali için açılacak davada, DAVACI olmak isteyen (şu an’a değin bildirimde bulunmuş olan),

                                  (Alfabetik sırasıyla)

 KURULUŞLAR:

1)   Ankara Barosu Baskanligi (Kent ve Cevre Kurulu),  

2)   Astyra Kültür Sanat Derneği, İzmir –Güre,

3)   Başak Kültür Sanat  Vakfı,                                              

4)   Çağdaş Hukukçular Derneği İzmir Şubesi, 

5)   Doğa Dernegi                                                                     

6)   DOĞADER (Doğayı Çevreyi Koruma ve Doğa Sporları Derneği),

7)   Doğal ve Kültürel Çevre İçin Yaşam Girişimi,

8)   Ekoloji Kolektifi Derneği,                                                           

9)   Hümanist Düşünce Derneği,  

10)  Kültür SEN Genel Merkezi,                                                  

11)  Sinop Çevre Dostları Derneği,

12)  Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi   

13)  Tiyatroevi Kültür Merkezi,

14)  TMMOB Çevre Mühendisleri Odası,                                            

15)  TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Şubesi,                     

16)  TMMOB Peyzaj Mimarları Odası,                                                

 
KİŞİLER:

A.Samet Baskak

Ahmet Yaraş,

Alime Mitap,

Av. Arif Ali Cangı,

Av. Ayşen Erdoğan,

Av. Emre Baturay Altınok,

Av. Gülşen DURMAZ,

Av. Hilal Küey,

Av. Hülya Üçpınar

Av. İskender AZATOĞLU

Av. Noyan Özkan,

Av. Senih Özay,

Av. Yakup Okumuşoğlu

Av. Yelda Kullap,

Ayşe Nilüfer Dünyaoğulları

Bülent Talay,

Candan yaraş,

Erhan İçöz,

Erol Engel,

Ertuğrul Barka,

Gülşen Solak

Güven Eken,

Hale Oğuz

Hamit Demir

Hasan Gökvardar

Hülya Yılmaz,

Hürmüz Yeniceli

Hüseyin Yurttaş

İffet Diler,

İlke Gökdemir,

İsmail Yenigün,

Mavisel Yener,

Mehmet Şahin,

Muammer Sakaryalı,

Murat Demir,

Naci Toy,

Nezih Başgelen,

Oya Otyıldız,

Prof. Dr. Ali Osman Karababa

Rezan Peya Gökçen

Tuncay Karaçorlu,

Üstün B. Reinart,
.........................................................9

26.9.2009

ADALAR'A
MOPUR DEĞİL
VAPUR İSTİYORUZ!

[ ilgili arzuhal şu adreste: http://adalar-postasi-guncel.blogspot.com/2009/10/adalar-postasi-2318-ne-yazik-ki-tek.html ]


ADALAR POSTASI
adalar.postasi@gmail.com
htpp://adalar-postasi-guncel.blogspot.com

Emine Çiğdem Tugay, Handan Altıneller, Şirin Ünal Kahraman, İpek Yağal Gül, A. Armağan Portakal, Davut Berker, Tuba İlkmen Şenay, Pınar Örtel, Yaşar Özürküt, Recep Yarlığan, Yasemin Baran, Tugay Kartal, Arif Pırnal, Begüm Yavuz, Fethi Okyar, Selda Arkan, Pınar Turhan, Ayşe Çağlar (Prof. Dr.), Birsen Sezgün, Sasa Vasiliadiz, Selah Özakın, Aris Kyriazis, Pınar Satıoğlu, Hakan Satıoğlu, Arif Çağlar (Dr.), Gökhan Akçura, Oya Koca, Orhan Bursalı, Sara Beşkardeş, M. Cemal Beşkardeş, Ali Fuat Beşkardeş, Ahmet Can Beşkardeş, Zehra Taşman, Fatma Samiye Beşkardeş, Selma Kurdakul, Cem Ertekin, Ömer Faruk Beşkardeş, İzzet Beşkardeş, Fatma Artunkal, Mercan Bursalı, Meryem Bursalı, Nisan Özdoğan, Seza Artunkal, Akgül Baylav, Cahit Baylav, Ayşe Bilgin, Ali Bilgin, Kerem Khan, Uğraş Salman, Mehmet Selim Tugay, Canan Alioğlu, Engin Damcı, Nesrin Yazıcı, Mehmet Onaner, Muharrem Demir, İsmail Serdar Demir, Alper Dizdar, Ender Eren, Ersin Güneralp, Seda Zobaroğlu, F. Nur Çakmak, M. Berken Çakmak, Musa Çakmak, Nesimi Büyükbabani (Prof. Dr.), Melek Kızıldağ, Arif Kızıldağ, Aziz Kızıldağ, Keklik Kızıldağ, Deniz Kızıldağ, Derya Kızıldağ, Çağlar Kızıldağ, Menteş Azuz, İlkay Kurdak, Istatis Arvanitis, Kenan Yüksel, Sibel Yüksel, Sinan Yüksel, Aykut Yüksel, Gamze Yüksel, Gülsevil Tüzün, Işık Meriç, Kaya Onur, Gönül Kurtkan, Kuten Kurtkan, Alanur Kurtkan, Altuğ Kurtkan, Sezin Kurtkan, Feride Özmat, Mustafa Özmat, İsmail Özsürücü, Nevin Özsürücü, İrem Özsürücü, Berkay Özsürücü, Nirva Özsürücü, Vildan Kaçar, Mete Kaçar, Ayşe Şive, Baturer, Avni Baturer, Burcu Özgültekin, Doğan Özgültekin, Deniz Özgültekin, Ayda Arel (Prof. Dr.), Selçuk Gül, Şebnem Aksan (Prof. Dr.), Nevin Arpaçay, İsmail Baysal, Sema Baysal, Gökhan Baysal, Ataol Behramoğlu, Hülya Behramoğlu, Barış Behramoğlu, Eren Sagay, Bingül Durbaş, Füsun Başer, Ron Rose, Emma Rose, Kerim Rose, Tiraje Dikmen, Dilek Zaptçıoğlu, Jurgen Gottschlich, Nilgün Cerrahoğlu, Ali Şenalp, Esen Çamurdan, Mine Baysan, Celâl Karaca, Ahmet Tanrıverdi, Hüsnü Fikri Karaman, Nurettin Karaman, S. Ufuk Tatlı, Nazaret Gezer, Mircan Göçer, Nuran Çelik, Levon Çelik, Uğur Ademoğlu, Harun Keşiş, Mustafa Altıneller, Can Altıneller, Cem Altıneller, Stelki Triyandafilidis, Ömer Faruk Şenay, Yurdanur İlkmen, Oğuz Argon, Eda Yurdakul, Nur Kızıltuğ, Celâl Kızıltuğ, Esra Kızıltuğ, Selçuk Kızıltuğ, Dilek İçinsel, Nezih Bayraktar, Ayşegül Bayraktar, Damla Bayraktar, Asuman Demir, Serap Güre Şenalp, İrini Notis, Diamandis İliadis, Uğurhan Öksüm, Efe Rıfat Öksüm, Umut Deniz Öksüm, İnciser Sayın, Emine Tosun, Zeynep Kalender, Serap Erdem, Hülya Balkay, Necdet Balkay, Bülent Baviker, Metin Karadağ, Rabia Gürol, Ayşegül Beton, Filiz Tokcan, Ceylan Yüceoral, Işık Yüceoral, Selen Tokcan, Sema Miller Çamurdan, Kâmil Masaracı, Yeşim Bayrak, Elif Acar, Hakan Senemoğlu, Semiha Baltacı, Baki Nedim Baltacı, Rezan Peya Gökçen, Tülay Çellek, Erendiz Özbayoğlu (Prof. Dr.), Sakine Fındık, Neşe Kıldacı, Murat Özen, Kâzım Şakar, Mustafa Gök, Mustafa Erol Yazman, Mustafa Araç, Ramazan Özen, Osman Yürük, Turgay Şakar, Zeynel Çelik, Ender Özbey, Yako Nigri, Melih Ürkmez, Ömer Ürkmez, Hacer Ürkmez, Hakkı Gezgin, Lütffiye Gezgin, Ali Murat Gezgin, Mahmut Bağrıyanık, Osman Yazıcı, Erol Çelik, İbrahim İşleyen, Sandy Ongan, Gülçin Delice, Satı Kıbıç, Cemal Uluca, Halil Özen, Şaban Güney, Ümit Ünal, Kemal Şakar, Hüseyin Çelik, Perihan Şakar, Leyla Demirkol, Derviş Güler, Galip Uçan, Salih Kuru, Musa Kâzım Biçer, Erkan Araç, Erol Kösciler, Hasan Kösciler, Gencay Ünal, Ali Tunç Şenbir, Mustafa Kerşit, Yücel Yıldırım, İsmail Gül, Murat Akdemir, Bayram Kaya, Osman Özen, M.Ali Vural, Hüseyin Aydın, Nazmi Arslan, Kadir Duman, Funda Gök, Necmettin Yödem, Cafer Şakar, Ruhser Şakar, Neslihan Şakar, Fatma Şakar, Rahime Aydın, İrem Aydın, Gülabi Şakar, Kemal Şakar, Leyla Şakar, İbrahim Yazganoğlu, Tuğrul Akoğlu, Sabri Poyraz, Hayrettin Kızılkaya, Celal Arpa, Tanla Özer, Selma Kösoğlu, Mahmut Öztürk, Seta Sahakyan, Fatma Ekşi, Gülsun Gürol, Ferhat Pehlivan, Filiz Altınbaş Yılmaz, Güney Kurdak, Deniz Kurdak, Mehmet Gözgücü, Ferda Erdinç, Hande Solakoğlu, Buket Uzuner, Murat Adalı, Süleyman F. Başaka, Sara Bahar, Nalan Cezer, Zübeyde Duran Dizdar, Feryâl Orhon Basık (Prof. Dr.), Celâlettin Basık, Birge Elif Basık, Makbule Orhon, Eşref Tümer, Adnan Mete, Can Öroğlu, Semra Öroğlu, Kıvanç Öroğlu, Güvenç Öroğlu, Dimitri Koçias (Taki), Nilgün Karsan, Başar İsmail Çetinelli, Kemal Çetinelli, Hüseyin Ateş, Kadir Çınar, Yusuf Çetin, Hüseyin Ünal, Kemal Satık, Müslüm Işık, Hüseyin Demir, Bayram Çiftçi, Yakup Şahin, Ekrem Hacı, M. Nuri Şahin, Hasan Işık, Rafel Çalışkan, Ahmet Emre, Sıracettin Şahin, Selahattin Altundağ, Turan Gürsözlü, Doğukan Kaynak, Hakan Gürsözlü, Kutbettin Atayan, Dursun Çelik, Turgay Çelik, Emrah Dursun, Zafer Aslan, Salih Çiçek, İsmail Hallaçoğlu, Nazmi Yüncü, Burhan Çiçek, İlyas Tetik, Siyami Tekin, Adem Söylemez, Rıza Girginer, Nedim Camer, Yavuz Üstünel, Aziz Tomar, Suat Kirpik, Özkan Çolak, Recep Altunbaş, Mura Çevik, Selahattin Şahin, Recep Şahin, Herekel Tokatlı, Alaaddin Karsan, Ersoy Tümay, Mustafa Atılgan, Nihat Atılgan, Murat Atılgan, Erdoğan Demir, Kâmil Dala, Göltan Getek, Kemal Kumlutepe, Kemal Şahin, Akın İdigül, Fikret Gedik, Salih Yakut, Mustafa Çalışkan, Engin Vay, Ayşe Yıldırım, Birsen Gürdağ, Esma Çetin, Münire Kocatepe, Veysel Öner, Rabia Sezer, Tuncay Duman, Atakan Söğüt, Tekin Söğüt, Süleyman Söğüt, Cafer Distas, Rüstem Kaya, Melahat Koç, Sertaç Dokuzer, Nureser Koç, Şaheser Özbalçık, Taceser Ergül, Şaziment Çolak, Fatma Küçüker, Burhan Yalçınçıray, Fikriye Akkemik, Mücella Ceylan, Mehmet Ceylan, Gönül Coşkuner, Remziye Çiftçi, Veli Çiftçi, İlker Çiftçi, İzzet Özacar, Güler Sarıgül, Ergün Sarıgül, Mustafa Güncan, Halil Çelen, Necdet Simdim, Hürriyet Yılmaz, Fevzi Miletli, Deniz Vaylayan, Meliha Barışkan, İsmail Yıldemir, Mustafa Gültekin, Eyüp Gültekin, Sevim Oğuz, Aysel Yazgu, Ruhugül Yaşar, Esra Tokmak, Hakan Zeyrek, Ayşe Tokmak, Nebahat Erdoğan, Sofia Koredis, Kamil Ceylan, Mualla Ceylan, Emine Miletli, Sabahat Bilensoy, Ender Varlık, Emine Kanbur, Nermin Yılmaz, Nilgün Koçtaş, Aynur Koçtaş, Aynur Bostan, İrem Erman, Aysel Sözer, Sami Başat, Kadir Dönmez, Gül Ersan, Nezmi Başbozkent, Ali İçin, Gürel Çoban, Zuhal Çetin, Vural Bereket, Eşref Arlı, Ayla Dönmez, Seyfetullah Taş, Kutbettin Taş, Murat Güneş, Yusuf Öztürk, Sema Damcı, Nefise Kayar, Güven Önen, Celal Önen, Fehime Merttürk, Günaydın Merttürk, Behçet Merttürk, A. Nazif Aydın, Sevgi Kunal, Habibe Terzi, Cesim Karasu, Turan Karasu, Serekan Erol, Serdar Karasu, Feyyaz Karasu, Rafet Karasu, Fırat Karasu, Erdal Karasu, Yusuf Öztürk, M. Emin Taş, Mehmet Taş, Abdülbaki Taş, Şefik Taş, Veysel Karasu, Ferman Aksu, Taner Erol, Mert Pala, Yavuz Çelik, Fadime Himmet, Hatice Özacar, Kadriye Sevin, Ünal Çelik, Tolga Itmeç, Yasemin Itmeç, Nevriye Yıldırım, Işıl Türk, Ayşe Eryaz, Bülent Er, Lale Göral, Asiye Özkan, Gönül Atak, Aydın Senbir, Cihan Talay, Esin Özbay, Kâzım Önel, Sercan Önel, Güler Dilmaç, Nurcan Arız, Yaşar Turan, Haşim İnatlı, Nurcan Karadağ, Şerife Can, Fesih Zencir, Atilla Kılıç, İsmet Sert, Ayten Atılım, Mustafa Levent, Kamil Orhan Güngör, Kezban Avşar, Cihat Yılmaz, Selami Vural, Yaşar Öner, Doğan Önder, Osman Levent, Davut Yıldırım, Ramazan Gencer, Haskız Albayrak, Fatma Başçılar, Burhan Deniz, Fidan Bozkırt, Turan Pala, Hava Özkaradeniz, Emin Özkaradeniz, Kemal Anaç, Celâl Anaç, Aysel Ay, Sinan Karasu, Safiye Çelik, Çetin Evdiz, Yaşar Türkmen, Fethi Yeşil, Ayşe Boz, Oya Özdemir, Neslişah Demirel, Akın Demirel, Kahraman Özdemir, Alaaddin Merttürk, Reyhan Merttürk, Ayşe Yanık, Hamide Günay, Fatma Şen, Tahsin Karataş, Gülçiçek Taşdemir, Aysun Duman, Büride Kayhan, Yuana Tukatlı, Nermin Ateş, Şevket Gülyar, Güzide Sarıbayraktar, Öznur Özana, Emine Mete, Sonay Balcılar, Fidaye Balcılar, Leyla Dönmez, Cemile Atalay, Hülya Kazancı, Murat Arlı, Vahdettin Zeren, Y. Aykut Çalık, Mukaddes Çalık, Erhan Bayram, Metin Bayram, Erdal Özkaynak, Mevlût Erdoğan, Ahmet Ünsal, Zehra Gürçay, Sebahattin Saraman, Tahsin Atılgan, Abdullah Atılgan, Abdullah Tuğlu, Hüseyin Tuğlu, Hamdi Güreş, Ansude Baytaş, Erol Baytaş, Pelin Baytaş, Tekin Zencir, Kalender Öney, Döne Türk, Seran Kahvecioğlu, Saliha Öcal, Gülsüm Emzikli, Ayla Karsan, Cemalettin Pelit, Serdar Özlük, Feyyaz Karasu, Mustafa Kaymaz, Yaşar Turgut Alp, Vilma Agopyan, Gülsüm Ok, Mine Kuşadalı, Fatma Yeğiner, Fatma Turna, Nebahat Çelik, Azmi Demir, Sevgi Altın, Emine Yılmaz, Murat Yılmaz, Zübeyde Balcı, Bahar Honet, Emine Akgün, İsmail Balcı, Kezban Koçyiğit, Gökhan Kaplan, Bekir Peker, Okan Aydın,Gunnar Köhne, Adnan Fındık, Deniz Fındık, İlyas Güler, Fatma Güler, Rıza Güler, Nilgün Güler, Seçkin Güler, Abidin Güler, Dawn Güler, Evrim Güler, Elyana Emilya Güler, Özlen Tümer (Dr.), Kubilay Beyhan, Reyhan Oksay, Zeynep Alemdar, Murat Tandoğan,Gonca Baviker, Ersin Saran, Tanya Özkan Saran, Bakır Yeğenoğlu, Gülhan Çakır, Hasan Yazıcı, Nejat Kâmil, Cemal Şakar, Mithat İlikçi, Berç Yazmacıyan, Ömür Güner, Mine Levent, Döndü Şener, Muhammet Tanık, Şeküre Çelen, Bircan Çelen, Cenan Kılınç, İsmail Tanrıverdi, Aynur Tanrıverdi, Azra Tanrıverdi, Fevzi Yorulmaz, Sevim Yorulmaz, Cenk Yorulmaz, Ayşın Baykan, Melda Çift, Aymelek Erdemir, Nursevil Özel, Aget Gülçiçek, Necla Kıncı, Altan Kılınç, Ramazan Temel, Eldebran Akünal, Ayten Sabis, Şeyma Dal, Şule Halatçı, Meral Ataç, Avni Kurtuldu, Selen Koca, Cüneyt Kurtuldu, Yeşim Ortaç, Zeynep Külek, Eser Ertuğrul, İhsan Şimşek, Peker Seyhan, Mithat Seyhan, Melahat Bayraktar, Tülin Halit, Habibe Çaşkurlu, Uğur Çaşkurlu, Ümit Tekin Önsal, Melike Önsal, Özlem Özvarış, Nesimi Özvarış, Recep Demirak, Selvinaz Demirak, Heylin Seyhan Sezginsoy, Yeşim Garip, Fadıl Teper, Nevhide Teper, Vildan Hanım, Beki Molho, Refail Molho, Sara Molho, Coya Motola, Moiz Motola, Natan Fermon, Diana Motola, Adel Katz, İshak Katz, Sima Molho, Burçak Demirok, Gülsen Bakiler, Ezel Garip, Kubilay Ertuğrul, Füsun Güneygül, Zuhal Kalender, M. Onur Emral, Serdal Yaşar, Kâmil Şahin, Muhammet Ali Çeniz, Galip Uçan, Sadık İmamoğlu, Hadiye Adakan, M. Emin Kelen, Turgay Önal, Yorgo Yorgiyadis, Saadet Öztürk, Serdar Coşar, Fatma Coşar, Hera Avedian, Tahsin Çiftçi, Selahattin Orhan, Kâmil Akın, Fehmi Akkaya, Arzu Savatlı, Hasan Savatlı, Tuğba Aküzüm, İsmail Aküzüm, Rahime Aydın, Şaban Tanık, Selçuk Toşdu, Fanayoti  Nikolaidas, Batuhan Tanık, Şeyma Baharoğlu, Alin Uzman, Halim Güngör, Semra Has Çırpıcı, Arif Bozuçurum, Tuğçe Karsan, Tahsin Çiftçi, Ergün Sarıgül, Güler Sarıgül, Gülsen Aydemir, Gürsel Kaya, Abdullah Yıldırım, Yakup Sevinç, Salvo Bener, İris Kürkçübaşı, Erdoğan Güneş, Serhat Yüksel, Banu Yıldız, Neamo Kanitler, Armen Alacef, Özgür Bozkurt, Alman Bahar, Aslan Şirin, Duygu Çakır, Nazlı Denli, Tiginçe Oktar (Prof. Dr.), Taylan Karaduman, Hayati Önel, İlyas Yıldırım, Engin Paşa, Bereo Kuyumcu, Maria Maltezos, Lena Shulte, Mihal Manara, Noula Manara, Yasemin Yılmaz, Kâmil Yılmaz, Stelyo Karayani, Nursu Dönmez, Hatice Karakaş, Mikail Paşa, Serdar Köşker, Edibe Köşker, İlyas Yirmi, İspir Carcar, Simon Köşker, Ayfer Köşker, Erol Günay, Ferda Ertürk, Hamdi Çelik, Bülent Albayrak, Berker Albayrak, Reyhan Albayrak, Sabri Ertekin, İsmail Yıldırım, Sara Köşker, Mihail Köşker, Sultan Dilmaç, Fatma Dilmaç, Orhan Dilmaç, Fetma Dilmaç, Duygu Sütçü Girit, Olgaç Sütçü, Nafiye Dilmaç, Ramazan Dilmaç, Deniz Koç, Ozan Dilmaç, Okan Dilmaç, Sasi Nikolaidis, Yani Nikolaidis, Sotiriya Papadoplus, Mariya Coli, Naciye Dilmaç, Mariya Paşa, Hülya Yirmi, Ayşe İmil, Sotici Hacıyanakos, Kostandi Talyaduro, Vasil Lemopulo, Kâmuran Yalınca, Andın Lauter, Leman Taşkın, Güldane Milas, Rika Pandelara, Elçin Durmuş, Ayhan Aktaş, Suyun Tülbençi, Paulos Pandelara, Enzi Durmuş, Efe Durmuş, Aygin Güraslan, Emre Kayıkçı, S. Selen Sağlam, Özdemir Feyizoğlu, Zeynep Güzeldoğu, Ulaş Güzeldoğu, Talin Etyemez, Manuk Etyemez, Serda Etyemez, Fatoş Kendir, Janet Bilmen, Raffi Etyemez, Arman Etyemez, Zabel Etyemez, Tunç Öner, Ari Etyemez, Natali Etyemez, Ayk Etyemez, Annik Ableoğlu, Pier Ableoğlu, Ender Merter, Işıl Merter, Tankut Merter, Gökcin Merter, Handan Yalvaç Kaplan, Sofi Mitarakis, Özlem Kırval, Latif Sönme, Erol Günay, Sabih Gürce, Vasil Stavrapulo, Mümtaz Lumioscu, Gökalp Demir, Serdar Acı, Asalettin Ayrancı, Yalım Eralp, A. Nail Eti, Handan Eliz, Kemal Eliz, Hikmet Eliz, Hayrunisa Eliz, Selma Eliz, Kutsal Eliz, Eser Eliz, Ebru İnanç, Gültekin İnanç, Gülseren İnanç, Şeniz Demir, Doğan Demir, Derya Coşgun, Eda Altın, Elena Karadeniz, İdil Yanar, Gökhan Yanar, Ali Murat Gergin, Özen Çeliktemel, Ayten Ateş, Gül Malkoç, Hanna Yumurta, Nermin Çeliktemel, Mehmet Çeliktemel, Hızır Balcı, Ferzan Yıldırım, Melike Cerit, Efterya Yalmacı, Muharrem Yıldız, Celâl Karagül, Şeref İpekçi, Mustafa Savaş, İbrahim Çelgin, Recep Özen, Ayhan Arlı, Faruk Erişgin, Mehmet Şinik Elmas, Sedat Elmas, Beki Kalaoza, Eliya Levi, Amarya Levi, Ceni Benbase, Lara Pilavzade, Fatoş Sedetmen, Maria Cassa, Muzaffer Sedetmen, Şaduman Ünver, Efsane Celayi, Mehmet Makin Durak, Şeyma Eliz, İbrahim Hakkı İsaoğlu, Derya Mermertaş, Ebru Özen, Özlem Dalkılıç, Behçet Özen, Fikriye Öcal, Hakkı Kapan, Betül Keçeci, Esra Kılıç, Ezgi Yıldırım, Murat Ay, Halis Yılmaz, Ali Haliloğlu, Derya Cengiz, Mustafa Kerşit, Fatih Kelen, Özhan Özgün, Ayşegül Kakaliçoğlu, Kadir Ağbaba, Rıza Gülkanat, Osman Kad, Hayrettin Kızılkaya, Şeref Taş, Memet Demir, Gonca Elmas, Nermin Ayder, Ekrem Ayder, Özgü Ayder, Ali Özdemirler, Ahmet Şekerci, Bahar Cengiz, Zeynep Cavıldak, Suna Bıçakçıoğlu, Tülin Yazgan, Dilek Derman, Gönül Coşkuner, Ayhan Culum, Koray Kakaliçoğlu, Selahattin Koç, Can Kaplan, Orkun Tanrıkulu, Atilla Becan, Canan Kaplan, Zafer Acar, Ulviye Koç, Mustafa Koç, Mustafa Türkoğlu, Nebahat Kakaliçoğlu, Pınar Eliz, Hayrünnisa Eliz, Kutsal Eliz, Cavit Ülkü, Kemal Cebeci, Hüseyin Aksoy, Kenan Karakaş, Bülent Demirörs, Ayşe Bilgiç, Ahmet Hasip Bilgiç, Bahar Bilgiç, Dilara Eliz, İsaret Sura, Hasan Kafagil, Mehmet Tuhsol, Sallahi Aslan, Cemal Adnan Ginçay, Affan Ginçay, Hakan Kuru, Ahmet Sokullu, Kuzey Zobu, Musa Sarıgül, Toğyan Akdağ, Emel Akdağ, Murat Atay, Ergin Özdemir, Sadık Doğan, Yılmaz Akbulut, Gönül Dinler, Cabbar Doğan, Turgut Erdoğan, Gönül Serin, Abdullah Kalın, Gözde Acır, Mehmet Serin, Kevser Kocabaş, Hamza Şahin, Ebru Şahin, Muhittin Yıldırım, Bedriye Yıldırım, Bülent Atmaca, Tanay Garip, Nafi Haleva, Sevgi İmam, Songül Arcı, Tayfun Dinler, Bülent Akpolat, Mehmet Okumuş, Ahmet Okumuş, Hatice Özacar, Rıza Gülban, Orkun Tünay, Ayhan Karadeniz, Nebahat Karadeniz, Murat Serin, Sebahattin Koç, Soner Kurtses, Şevket Kahraman, Volkan Kaya, Sinan Özer, Yıldırım Koca, Firdes Barış, Ayla Erdik, Apti Erdik, Senem Şimşek, Emrah Şimşek, Renan Bilek, Manolya Bilek, Hakan Çelen, Azmi C. Kaynak, Selin Acar, Oya Özdemir, Hüseyin Çetin, Mehmet Erdik, Gülnaz Uzunyol, Ziya Ünver, Ali Akpolat, Makbule Armağan, Güzel Aydın, Hülya Akpolat, Melek Akpolat, Erdinç Tanrıverdi, Erten Yıldırım, Duygu Armağan, Menekşe Kiraz, İsmail Sarıkaya, Mehmet Şin, Nur Çelik, Ali Özdemirler, İffet Özdemirler, Veysel Almaz, Metin Akgün, Hatice Tokdemir, Gizem Tokdemir, Seda Bakır, Umut Varış, Zeynel Karakuş, Orhan Odabaşı, Roberto Calich, Didem Edman, Ali Erol, Neriman Erduman, Memduha Kuban, Sezai Yavuz, Enif Yavuz, Nurcan Aslan, Şerife Özdemir, İlgün Boran, Necle Çelikbaş, Ümit Çelikbaş, Banu Akçaoğlu, Hasan Selışık, Nazife Kırımlıoğlu, Babür Kırımlıoğlu, Can Kırımlıoğlu, Fatma Safvet Özdil, Pakize Kemik, Nino Varon, Harika Tiniş, Füsun Çelikbilek, Sabiha Çelikbilek, Ferşan Başaka, Süleyman Başaka, Orçun Başaka, Gül Tündoğan, Şenol Dilmaç, Volkan Dilmaç, Nusret Uzunyurt, Emel Dilmaç, Ayşe Söbütay, Emine Demirkaya, Ali Yüksel Meriç, Ülkü Özer, Ahkar Zapetan, Kiper Pehlivanzade, Demet Kavala, Murat Kavala, Enes Gülce, Mehmet Tertipli, Pırıl Şenyurt, Yeşim Mumcuoğlu, Esra Uğursay, Banu Şilte, Kadir Demircan, Meryem Yankol, Mehmet Altan Kaya, Burak Akpınar, Seçil Yavuz Akpınar, E. Arzu Akmeriç, Özgür Varlı, Levent Kılıç, Erhan Keseli, Levent Bulusan, Abdülbasit Gülsen, Burak Özgen, Ahmet Yılmaz, Pınar Can Kaya, Mihriban Karu, Duygu Atayurt, Sarp Aykut, Nahit Karslı, Tan Uras, H. Sevgi Özgen, Altan Özgen, Burcu Özgen, H. Cahit İlkmen, Bedriye İlkmen, M. Emin İlkmen, Şebnem İlkmen, Nisan İlkmen, Ahmet İlkmen, Suzan McClusky İlkmen, Erhan İlkmen, Yasemin Sohtorik İlkmen, Mustafa Mestanlar, Fikriye Mestanlar, Mehmet Mestanlar, Ömür Mestanlar, Mustafa Gevrek, Ayşe Gevrek, Yasemin Sönmez, Rozi Asa, Metin Berk (Dr.), Osman Bahadır, Zafer Ataylan, Nuran Ataylan, Utku Ataylan, Ezgi Ataylan, Ebru Şendoğan, Ayten Sendoğan, Ayfer Yavi, Erkal Yavi, Melis Akıllı, Sezen Çavdar, Kerem Çavdar, Nurşen Dönmez, İlgi Adalan, Şebnem Pekcan, Murat Pekcan, Nilgün Gömüç, Adnan Göker, Vedia Göker, Levent Göker, Cihangir Dönmez, Benkitül Dönmez, Altuğ Dönmez, Deniz Dönmez, Erhan Öztürk, Saadet Büyükengiz, Server Güzey, Arzu Kılıçöz, Altan Hüseyin, Betül Karaca, Ece Karaca, İ. Cem Yenigül, Fatma Subaşı, Aleksandra İliadis, Meryem Koray (Prof. Dr.), Hatice Yavuz, Gürol Kaymak, Özgür Kaymak, Olcay Başeğmez, Nursel Gülenaz, Deniz Kandiyoti (Prof. Dr.), Angela Berzeg, Şener Akdemir, ... (5 Kasım 2009 Çarşamba günü 19:09 itibariyle toplanan 1149 imza...)